Δεν φτάνει που πλησιάζουν επικίνδυνα τα Χριστούγεννα και προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μην πάρω κανένα κιλό, από βδομάδα οι ονομαστικές γιορτές θα διαδέχονται η μια την άλλη και πρέπει όλες να αντισταθούμε στα γλυκά πάση θυσία. Αντί λοιπόν να επισκεφτείτε το ζαχαροπλαστείο για να ευχηθείτε στη Μαρία, στην Κατερίνα, στη Στέλλα ή στην Άννα καλύτερα να επισκεφτείτε ένα φυτώριο ή ανθοπωλείο. Τα φυτά, εκτός από ότι δεν προσθέτουν κιλά, είναι πιο οικονομικά από μια τούρτα, ένα κουτί γλυκά ή ένα μπουκάλι κρασί. Παράλληλα θα στολίσουν και θα δώσουν χρώμα στο χώρο των αγαπημένων μας. Δείτε τις προτάσεις μου για να επιλέξετε ανάμεσα σε εντυπωσιακά, οικονομικά αλλά και εύκολα φυτά!
![]() |
Ορχιδέα |
![]() |
Παχίρα |
![]() |
Sansevieria cylindrica |
![]() |
Αιχμή |
![]() |
Ανθούριο |
![]() |
Αραουκάρια |
![]() |
Αφρικάνικη βιολέτα |
![]() |
Γκουσμάνια |
![]() |
Κάκτος των Χριστουγέννων |
![]() |
Μπενζιαμίνη |
![]() |
Μπιγκόνια |
![]() |
Σπαθίφυλλο |
![]() |
Φιλόδεντρο |
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου